Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
(Po-Pia, 8-15 hod.)
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Bezdotyková batérie - čo to je a ako to funguje?
08.01.2020

Bezdotyková batérie - čo to je a ako to funguje?

Bezdotyková batérie - čo to je a ako to funguje?

Kovanie aktivovaná infračerveným senzorom je vo verejných budovách mnoho rokov už takmer štandardné. V poslednej dobe si bezkontaktné batérie získali popularitu aj v domácich kúpeľniach. Ako fungujú?

Bezdotyková batérie - čo ju charakterizuje?

Bezdotyková batéria so svojim vzhľadom trochu líši od tradičnej umývadlové batérie. Predovšetkým nemá žiadne páky alebo úchytky, ktoré umožňujú spustenie toku. Prúd vody začína, keď sú vaše ruky v dosahu snímača pohybu, ktorý je vo vnútri batérie.

Tajomstvom tohto typu riešenia je výkonový modul, umiestnený v špeciálnej krabici pre skrytú inštaláciu, ktorá je namontovaná pod batériou. Medzi bezkontaktnými batériami dostupnými na trhu môžeme rozlíšiť tie, ktoré sú napájané pripojením k prúdu alebo tie, ktoré sú napájané pomocou špeciálnej 6V batérie.

Táto elektronika presne iniciuje prietok vody a tiež ho automaticky zastaví, keď užívateľ oddiali ruky od senzora.

Výhody použitia bezdotykových batérií

  1. Najvyššia úroveň hygieny Hygiena rúk je stále problémom, ktorý neberieme vážne, hoci niektoré z mikroorganizmov na našich rukách môžu byť zdrojom chorôb. Verejné záchody sú ohniskom vírusov a baktérií, ktoré sa množia na objektoch, ktorých sa dotýkame. Zjavnou voľbou pre takéto miesta sú preto infračervené batérie, ktoré zabraňujú kontaktu s držadlom, čo je miesto, ktoré je tradične vystavené mikrobiálnemu rastu. Vďaka nim zostanú Vaše ruky a povrch kovania po každom použití hygienicky čisté.
  2. Tepelná dezinfekcia Ako vieme, voda z kohútika je podrobená prísnemu testovaniu pred tým, než dosiahne na vodné zdroje, ktoré používáme.Tento postup nás však nedokáže ochrániť pred nebezpečnými baktériami Legionella, ktoré môžu u infikovaného človeka dokonca spôsobiť pneumóniu. Vodné inštalácie napomáhajú ich rozvoju a optimálne tepelné podmienky pre nich sú v rozmedzí 38 - 42 ° C. Na prekonanie tohto problému výrobcovia kovania vybavili svoje bezkontaktné batérie tepelným dezinfekčným systémom. Tento proces zahŕňa prepláchnutie vnútorných vodných kanálov horúcou vodou (približne 70 ° C po dobu 3-4 minút), ktorá ničí bakteriálne bunky.
  3. Úspora vody Okrem pohodlného používania a hygienickej čistoty bezkontaktných batérií je rozhodujúcim faktorom pri ich výbere pre verejné toalety aj pre domáce kúpeľne možnosť nastavenia špecifických parametrov prietoku vody. Ich použitie umožňuje znížiť prietok vody až o 50% v porovnaní s tradičnými vodovodnými batériami.

Veľa ľudí nevie, koľko litrov vody používa pri každodenných činnostiach, ako je čistenie zubov alebo holení. Priemerný prietok vody počas týchto operácií je cez 12 litrov za minútu! V prípade tradičných batérií sa stáva, že sme sa začatím starostlivosti odskrutkovali prúd vody a po jej skončení sme ho vypli. Dôvodom je skutočnosť, že opätovné zapnutie prúdu vyžaduje ďalšie nastavenie ideálnych parametrov toku vody, čo je často ťažkopádne. A navyše, bezkontaktné umývadlové batérie sú účinným spôsobom, ako šetriť vodu, tiež pre deti, ktoré často zabúdajú vypnúť prietok vody.

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk