Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
(Po-Pia, 8-15 hod.)
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Druhy vaňových batérií
02.12.2019

Druhy vaňových batérií

Batéria je základným prvkom vybavenia kúpeľní, bez ktorého kúpeľňa nemôže byť. Existuje niekoľko druhov vodovodných batérií - to, pre ktorú sa rozhodnete, závisí od viacerých faktorov, z ktorých veľmi dôležitý je Váš vkus a objem peňaženky.

Nástenná vaňová batéria

Súčasťou väčšiny kúpeľňových batérií je sprchovací spínač, preto sa často nazývajú Vaňová-sprchové batérie. Medzi najobľúbenejšie vaňové batérie patrí nástenné batérie s jednoduchou alebo dvojitou rukoväťou. S dvojitou rukoväťou majú dva vodovodné kohútiky - teplý a studený

V prípade jednoduchej rukoväti sa teplota a sila vodného prúdu nastavujú pomocou jednej páky, čo je oveľa pohodlnejšie a hospodárnejšie. Tieto batérie však majú nižšiu účinnosť - asi 20-30 l / min, čo predlžuje čakaciu dobu na naplnenie vane

Podomietková batéria

Nad vaňu môžeme tiež nainštalovať podomietkovú nástennú batériu, ale to by malo byť vykonané pred položením dlaždíc. V tomto prípade je vaňa naplnená nástennú výlevkou alebo sadou odtokovou-přelevovou s funkciou plnenia prepadom.

Vaňová batéria s termostatom

Ďalšou skupinou sú termostatické kúpeľové batérie - nástenné i skryté. Vďaka termostatické hlave nainštalované v batérii sa prúd vody a teplota nemení, aj keď dôjde k dočasnému poklesu tlaku alebo teploty privádzanej horúcej vody.

Táto funkcia je obzvlášť užitočná, keď používate vo vani sprchu. Výhodou termostatické batérie je tiež možnosť nastavenia teploty vody vhodné pre užívateľov, vďaka čomu voda nebude vytekať pri vyššej teplote, než bolo predtým nastavené. To platí najmä pre vane, kde sa kúpu deti - nemáte strach, že samy odskrutkujete kohútik a oparí sa príliš horúcou vodou.

Stojaca vaňová batéria mnoho otvorová

Ak sa nám nepáči batérie umiestnené nad vaňou, v stene, môžeme sa rozhodnúť pre stojace batérie mnoho otvorovú. Mnoho otvorové vodovodné batérie sú namontované do otvorov vyrezaných na okraji vane. Jedná sa o celkom ťažké batérie, ktoré nemožno vždy namontovať na okraj vane (výrobca vane si to môže vyhradiť v záručnom liste). Potom sa inštalujú na samostatnú policu vedľa vane alebo na keramickom kryte.

Volnestojaca vaňová batéria

Za zmienku stoja ešte dve exkluzívne možnosti kúpeľňových batérií. Prvou z nich sú vysoké kúpeľňové batérie, ktoré sú namontované na podlahe, zvyčajne vedľa voľne stojacich vaní. V tejto skupine batérií si môžeme vybrať z tých s jednoduchou alebo dvojitou rukoväťou alebo tiež termostatických.

Druhým modelom, ktorý vyniká od ostatných vaňových batérií, je batéria Oras Eterna - je to prvá a doteraz jediná batéria, ktorá je vybavená funkciou automatického plnenia vane bez rizika pretečeniu vody. Pri použití takejto batérie nestrácame čas neustálou kontrolou stavu hladiny vane.

Je veľmi užitočná pre zaneprázdnených Ľudí Alebo rodičia malých detí, Ktory trávim večerné starostlivosť o deti Parfemy času. Okrem toho je batéria bezpečná pre deti, má teplotné zámok pri 38 ° C a tepelný izoláciám, ktora zabraňuje zahriatie batérie.

 

 

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. Zasielame raz za 14 dní.
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk